JAKÉ ZVÍŘE CHOVAT NA DVOŘE

JAKÉ ZVÍŘE CHOVAT NA DVOŘE

Chov zvířat na dvoře není v módě. Několik slepic může kuchyňské zbytky proměnit ve vejce a maso. Kuchyňský odpad by se tedy neměl shromažďovat jako odpad a likvidovat. Zároveň zvířata přinášejí ekonomické výhody. Může být motivující spoléhat se na domácí zdroj potravin při současných cenách. Existuje řada živočišných druhů, které mohou být ekonomicky nebo kulinářsky zajímavé. A vyžadují opravdu málo péče a minimální prostor. Navíc můžete maximálně využít volný prostor nebo seno. Jaká zvířata se ještě vyplatí chovat na zahradě?


CHOVÁME KACHNY

CHOVÁME KACHNY

Chov kachen je o něco náročnější než chov hrabavé drůbeže. Ze slepic má chovatel užitek jen v podobě vajíček a masa. Kachny se odvděčí i vynikajícím tukům a peřím, které lze po zpracování použít jako náplň do peřin a polštářů. Schovat se před zimou pod takovou peřinu stojí za to. Připravili jsme pro vás tento krátký text, který vysvětlí základy chovu kachen.


SPOLEHLIVÁ A HYGIENICKÁ NAPÁJEČKA PRO DRŮBEŽ

SPOLEHLIVÁ A HYGIENICKÁ NAPÁJEČKA PRO DRŮBEŽ

Pokud uvažujete, jak zlepšit letos chov drůbeže, nová napáječka od společnosti Gaun může být tou správnou odpovědí. Tato automatická plastová napáječka o rozměrech 6x8,5x4 centimetry je ideální pro chovatele drůbeže, kteří chtějí svým zvířatům zajistit stálý přístup k čisté a čerstvé vodě.


JAK LÍHNOUT KUŘATA V LÍHNI

JAK LÍHNOUT KUŘATA V LÍHNI

Jaro je v plném proudu a chovatelé plní líhně. Pro ty, kteří si nejsou zcela jisti, co dělají, přinášíme tento krátký soubor základních rad.